Człowiek myśli sobie to i owo, ale jednak najczęściej to.


 
    „Mimo, że dzieliła je spora różnica wieku, miały wiele wspólnych cech: były spektakularnymi bałaganiarami, ubierały się jak cyganki, uwielbiały pić wino, przepowiadać przyszłość i słuchać hipisowskiej muzyki dzieci kwiatów z lat sześćdziesiątych. „Hey, Mr Tambourine Man”, często śpiewały chórem, starając się przekrzyczeć jedna drugą.
 
   Połączyła je tak ciepła więź, że potrafiły przesiadywać razem w jednym pokoju, nie odzywając się do siebie długimi godzinami, a jedynie wymieniając krótkie uśmiechy, jakby dzieliły pomiędzy sobą sekret, którego za żadne skarby nie zdradzą nikomu. (…)” 


    Czytając książkę wpadłam na myśl, że nigdy nie miałam takiej przyjaciółki od serca. Mentalnej siostry, która rozumiałaby mnie bez słów. Brakuje mi przyjaciółki, która chciałaby spędzać ze mną każdą wolną chwilę i swoim szczebiotaniem denerwowałaby każdego oprócz mnie. Chciałabym żeby była szalona i bardziej odważna niż ja. Żeby namawiała mnie do złych rzeczy i uczyła czegoś nowego. Ciekawe… czy gdzieś jest.  


    Odkąd pamiętam- jestem w jakiś sposób samotna. Skazuję się na to od najmłodszych lat, odcinając od ludzi i pozwalając sobie na nawiązywanie jedynie znajomości. Od czasów liceum nie nawiązałam żadnej przyjaźni. Skończyłam szkołę, pracuję w domu, wpadłam w towarzyską pułapkę.

  2 comments for “Człowiek myśli sobie to i owo, ale jednak najczęściej to.

 1. popielate-skrzydla.blog.pl
  28 marca 2010 o 16:26

  dziękuję za miłe słowa o blogu, tego mi było trzeba żeby zdmuchnąć z niego kurz, ale to już niedługo…

  ja nigdy za to nie miałem przyjaciela – facetom trudniej o dobrego kumpla. Zawsze mam do okoła pełno kobiet, przyjaciółek i znajomych – może to sprawiło że nie mam kumpla :)

 2. Vigor
  30 marca 2010 o 18:38

  na oslode moge zauwazyc, ze ksiazki to najczesciej tylko fikcja i spisane marzenia.

  zycie jest znacznie szersze niz jakakolwiek ksiazka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


 • RSS